Beyaz Kedi (Lanet İşleyiciler, #1) - Holly Black Konu olarak farklı güzel bir hikaye sunuyor. Lanet işleyiciler, bir tür büyücüler ,yaptıkları şey sihir.Dokunma yoluyla lanet işledikleri için eldiven takıyorlar,insanlar ise onların dokunmalarından korunmak için eldiven takıyorlar. yani elimizde bir kitap dolusu eldivenli insan var :D burası saçma geldi doğrusu. kitapta eldiveninin tek parmağı olmayan karakterleri görünce, eldivenine delik açma hilesini düşünecek kadar zeki olan işleyicimizi görünce ve rivayete göre ayaklarıylada lanet işleyebi,len işleyicilerinde olduğunu varsayarsak eldiven takılması bence aptalca :D bir işleyici lanet işlemek istiyorsa bence onu bir eldiven parçası durduramaz , insanların sonuçta yüzü kolu vs yerleri açıkta elini korumuşsun ne yazar =)))
Kitapta hoşuma gitmeyen en belirgin şey şimdiki zaman dilinin kullanılması. Gerçekten sinir bozucu. eğer kitap biraz daha uzun olsaymış bırakırdım okumayı.çeviridede editleme hataları fazlaca; eksik harfler ,birkaç devrik cümle var:
"Okulda ok adar çok zaman geçiriyorum ki diyor bana bir araba alıyor."
nedir bu yani :D aynen yazdığım gibidir. neyse o kısma fazla takılmazsak okuması güzel bir hikaye. Merak ettiriyor ama zaman zaman oldukçada tahmin edilebilir bir yanı var. Kitabın sonunda annesinin yediği naneye hiçbirşey demiyorum bile :D