Home Improvement: Undead Edition - Simon R. Green, Heather Graham, James Grady, Charlaine Harris, S.J. Rozan, Rochelle Krich, Toni L.P. Kelner, E.E. Knight, Victor Gischler, Stacia Kane, Melissa Marr, Suzanne McLeod, Seanan McGuire, Patricia Briggs Ev tamiratı işlerini konu alan tematik bir antoloji. Elbette doğaüstü karakterler mevcut. Antolojiyi charlaine harris'in sookie stackhouse kısa hikayesi ve patricia briggs'in vampir kısa hikayesi gray için okudum.
*Sookie'nin hikayesi son derece bayıcıydı. Sookie ikiz bebekleri olan arkadaşı tara'nın evini bebek odası açmak için sam ile birlikte düzenleme işine girişiyor. Tara'nın kocası JB 'de onlara yardım ediyor. tamirat sırasında üseri kurumuş kanlı bir çekiç buluyorlar ve olaylar gelişiyor. Meğer o evde bir cinayet işlenmiş. bebeklerin bakıcısı kadında psişik olunca evdeki hayalet bakıcının bedenini esir alıyor. Evde hayaletten ötürü bir mutsuzluk ve üzgünlük havası esmeye başlayınca ve bebeklerde bundan etkilenince işle çığrından çıkıyor. Sookie bu hayaleti evden defetmenin bir yolunu bulmalı. Konu bu çokta can alıcı şeyler yok. yani okusanızda olur okumasanızda olur tarzı birşeydi

*patricia briggs'i ayın çağırdıkları serisinden bilirsiniz. gerçi seri ülkemizde çevrilmeye devam etmeyecek artık :( üzücü çünkü mercy'nin kitaplarının büyük bir hayranıyım.gerçekten çok iyi bir seriydi. neyseki ingilizcem var da okumaya devam edebildim. Neyse bu kısa hikaye orjinal seriden bağımsız birşey. Ama bende seriye çevrilebilir hissi uyandırdı. gerçekten çok güzeldi. ilgi çekiciydi. Vampirimiz Elyna gray eski evine geri dönüyor ve harap haldeki evi tamir ettirmeye karar veriyor. vampirler başkalarının evine davetsiz giremez ama o ev zaten onlarınsa sorun değil , kocası jack'i öldüren şeyde tam olarak buydu zaten. Elyna vampirler tarafından kaçırılıp beslenme amacıyla alıkoyulmuş bir ev kadınıydı , birgün bir vampir dayanamayıp beslenirken onu öldürdü. ve Elyna beklenmedik şekilde vampire dönüştü. uyandığında o açlık hissi ve korkmuş haliyle kocası jack'e koştu ama o kadar açtı ki kocasını öldürdü. bu pişmanlığı atlatamayan Elyna onu yaratan vampiri öldürüp klanını terkediyor ve eski evine dönüyor. evi tamir eden peter ve ekibini kendisininmiş gibi benimsiyor. ve jack'in hayaletinin evde olmasını yine ona yakın olmayı umuyor. Jack başta kendini belli etmesede sonraları varlığını ona belli ediyor. Elyna aynı zamanda polis olan peter'ın hakkında konuştuğu ve serbest kalmış suçluları öldürerek topluma hizmet etmeye başlıyor :D peter colbert tarafından kaçırılınca Elyna ortaya çıkmak ve onu kurtarmak zorunda kalıyor.
gerçekten harika bir hikayeydi keşke daha fazlası olsaydı diye düşündüm. patricia briggs umarım bunu seriye çevirir =)