The Bite Before Christmas - Lynsay Sands, Jeaniene Frost - Very satisfying cat and bones and IAN (I adore him :D) novella -

Harika bir kitaptı. Gerçi Lynsay sands'e yabancı olduğumdan onun hikayesini okumadım ama gece avcısı hikayesi oldukça büyük yer kaplıyor kitapta. 24 bölüm falandı. Yazar sanırım gece prensi serisine geçeceğinden Cat ve Bones'a son bir bakış atmışız gibi hissettim. Gece prensi serisi aralarında gece avcısına devam eder umarım.
Kitap yılbaşından önceki haftalarda bones'un süpriz doğum günü kutlama hazırlıklarıyla açılıyor. kediciğin binbir zahmetle hazırladığı partiye diğer tanıdığımız karakterlerin hepsi davetli. Tatlı başlayan parti acı bitiyor. Ian yanında kız getirmediği için pişmanlık duyup geciken annette'in nerede kaldığına bakmaya gidince olaylar başlıyor. annette saldırıya uğramış ama bunu ona kimin yaptığını söyleme taraftarı değil. Bones onu evlerine götürünce onları takip eden bir başka vampiri yakalıyorlar.Wraith adındaki vampir bones'un kardeşi çıkıyor. Annette ona süpriz olarak kardeşini bulmuş meğer.Gelişen olaylarla başlarda sevimli görünen kardeş crispin'in iblis etkisi altında olduğu ortaya çıkıyor. Büyüyle bones,mencheres,kira,spade ve annette'i kontrolü altına alıyor. Ian,denise ve cat bun büyüden etkilenmiyor. Bones ve diğerlerini kurtarmak için çare aramaya başlıyorlar. Kitap bu şekilde devam ediyor.Bones iblisin etkisi altındayken cat'le savaşıp onu kalbinden bile bıçaklıyor. Wraith kendini korumak ve cat'i öldürmek için hepsini onun üstüne salıyor. Kitapta ian'ın olduğu kadar şerefsiz olmadığına bir kere daha şahit oluyoruz :D Serinin ana espiri kaynağı ian bu kitaptada döktürüyor :D gülmekten yarıldım bazı yerlerde. Crispin için canını bile vereceğini söyleyerek cat2inde takdirini kazanıyor. üçlü büyüyü bozmak için bones'un kardeşini öldürmek zorundalar.Cat bunun yükünü bones'a katmamak için onu kendi öldürmeyi planlıyor. Sonunda okyanus ortasında yapılan büyük karşılaşma sonucunda wraith'ın içindeki dişi iblis çıkartılıp wraith öldürülüyor. bones öldürüyor kendi kardeşini. Wraith'ı vampire annette'in çevirdiği anlaşılıyor , annette bones'a gerçek kimliğini,hangi soydan geldiğini ve babasının kim olduğunu söylüyor. O sırada bunu duyan Ian bones'a bir müjde daha veriyor. Meğer bones ve Ian kuzenmiş :D Arada olan anlatmadığım tüm olaylar,aksiyonlar ve espiriler ve zaman zaman romantizmiyle(bones ve cat en olmadık durumda bile yiyişebiliyor :D ) harika ötesi bir kitaptı. Sanki full bir seri kitabı gibiydi. Gerçekten çok iyi. tavsiye olunur.