Oracle's Moon - Thea Harrison Yine sonları hariç aksiyonsuz sakin ama dramatik bir kitaptı. Rune'un kitabından daha iyiydi.
olaylar grace'in kahin olan ablası ve onun eşini bir trafik kazasında kaybetmesi sonucunda kahinlik yeteneğinin ona geçmesi ve öksüz kalan iki yeğeni biri kız 4 yaşında diğeri erkek 9 aylık ,onlara bakmak zorunda kalmasıyla başlıyor. Grace 23 yaşında henüz ve kazada o da dizinden yaralanmış ve yarı sakat durumda. finansal durumlarda pek iyi değil. işsiz ve doyurması gereken karınlar var. khalil onun hayatına rune ve carling ile konsultasyon için kahine geldiklerinde dahil oluyor. kendi kızı yüzünden çocuklara karşı yumuşak bir kalbi olan khalil allem edip kallem edip onların hayatına kendini dahil ediyor. ve sonraları ikili arasıda bir aşk gelişiyor.Khalil bir ecinni -cin yani :D ikinci jenerasyon ve oldukça güçlü. insanlık meziyetleri ve bilgisi sınırlı . bu yüzden onu okumak hayli keyifliydi. grace ile akşam bulumasında neler yapması gerektiğini bilmediği için rune'dan yardım istedi , rune'un verdiği tavsiyeler bile o geceyi kurtaramadı :D ikinci buluşmalarında kızı aya çıkardı uyarmadan hemde :D:D ahaha çok komikti o an.
Kitapta grace dragos hakkında bir kehanette bulunuyor. ben pek anlamadımama iç açıcı bişiler değil gibi görünüyor. bu yüzden diğer kitaba geçişte bu kitap önemliydi.dragos'un bebeği sanırım çok önemli bir rol oynayacak ve yanlış anlamadıysam dragos bir tanrı olabilirmiş :D ben değil kehanet söyledi:P

ve kitabın sonunda the lords fall'dan kısa bir bölüm okuyoruz o da güzeldi.pia'nı hamileliği 7. ayında ve doğumun 2 yılda tamamlanması bekleniyor . ohaaaaaa kadın 2 sene hamile dolaşacak ve sezeryanle alınacak tabi bebeğin ejder formunda ve tırnakları olma olasılığıda var ve işte bu durumda işler tehlikeli olacağa benziyor. yeni kitabı merakla bekliyorum.